informacje i publikacje z kategorii - odpady, ochrona środowiska, ekologia|Wednesday, December 12, 2018
Znajdujesz się tutaj: Home » Wizytowki firm ekologicznych » Mewa ekologiczna firma oparta o zrównoważony rozwój.

Mewa ekologiczna firma oparta o zrównoważony rozwój. 

zdj 1

MEWA działa ekologicznie i w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju

Firma MEWA zaopatruje w swoje czyściwa wielu klientów reprezentujących handel, przemysł, rzemiosło i gastronomię. Tekstylia przemysłowe oferowane są w ramach kompletnej usługi (full-service), tzn. czyściwa są dostarczane do klienta, odbierane do prania, ponownie dostarczane już czyste, a zużyte są wymieniane na nowe. Taka usługa już sama w sobie jest bardzo ekologiczna, bowiem czyściwo wielokrotnego użytku może być prane do 50 razy.

W firmie MEWA realizowane jest strategiczne zarządzanie ochroną środowiska w oparciu o normy ISO, co jest z korzyścią dla klienta i dla środowiska naturalnego, bowiem MEWA bardzo oszczędnie wykorzystuje materiały, surowce i zasoby.

Nowoczesna technika w służbie ochrony środowiska

MEWA pierze czyściwa, wykorzystując biodegradowalne środki piorące i czyszczące, dozując je w możliwe minimalnych dawkach. W porównaniu z tradycyjnymi metodami prania oznacza to redukcję obciążenia środowiska naturalnego o ponad 85%.

Stosując specjalny system ponownego wykorzystania wody do płukania i do prania – technologię kaskadową – zaoszczędzić można do 50% wody, w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi technologiami prania. Natomiast stosowane w procesach prania instalacje kotłów parowych są wyposażone w wysokotemperaturowe komory spalania i płuczki gazów spalinowych. Wszystkie procesy sterowane są automatycznie. Miesięcznie pranych jest w ten sposób ponad 9 mln sztuk czyściw.

Poza tym, nadająca się jeszcze do użytku woda jest odfiltrowywana z ostatniego płukania, uzdatniana i wykorzystywana ponownie w procesie prania. Brudna woda zanieczyszczona olejami, tłuszczami i rozpuszczalnikami, może być w ten sposób przekształcona w wodę o stopniu czystości wynoszącym nawet 99,8%. Wypłukiwane podczas prania z czyściw zużyte oleje wykorzystywane są ponownie jako źródło energii w zakładzie MEWY lub np. w lokalnych ciepłowniach.

Dzięki tym wszystkim przedsięwzięciom w 2012 roku pozyskano w procesie prania niemal 7 mln litrów oleju.

Ponowne wykorzystanie ciepła

Ciepło odzyskiwane w procesie prania zamieniane jest w zakładach firmy MEWA w energię.

MEWA stosuje wielostopniowe systemy odzyskiwania ciepła, które umożliwiają wykorzystanie ciepła odpadowego powstającego w zakładzie – w ten sposób woda używana w produkcji jest wstępnie nagrzewana i maszyny produkcyjne zasilane są całkowicie ciepłem odpadowym z większych instalacji. Umożliwia to pokrycie do 80 % zapotrzebowania energii przez linie piorące i suszące czyściwa tekstylne.

MEWA stawia na zrównoważony rozwój

W 2012 r. firma MEWA zainwestowała około 28,8 mln euro w innowacje w swoich zakładach, w tym w technologie służące ochronie środowiska. Ciągła optymalizacja urządzeń i instalacji technologicznych i ekologicznych pozwala sukcesywnie redukować obciążenie środowiska naturalnego.

Ta strategia firmy MEWA została doceniona, bowiem jesienią 2013 r. MEWA nominowana została do Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój i zaliczona została do grona trzech najlepszych niemieckich firm w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“.

To pokazuje, iż MEWA jest na dobrej drodze, realizując swoją koncepcję zrównoważonego rozwoju,

MEWA Textil-Management

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe oraz artykuły bhp pod marką „World Wide Work by MEWA“. Około  4500 pracowników obsługuje około 170 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2013 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 555 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2103 r. MEWA nominowana została do nagrody za „najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“, kwalifikując się do grona trzech najlepszych niemieckich firm w tej kategorii.  Już w 2011 r.  wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

www.mewa-service.pl

Filmy o MEWA Textil-Management:

Ofertę firmy MEWA prezentuje uhonorowany nagrodą „red dot award: communication design 2012“ film reklamowy zatytułowany „MEWA – Tekstylny pomysł dla ludzi i środowiska“. Ten i wiele innych filmów o firmie MEWA obejrzeć można na stronie:  http://www.youtube.com/user/mewaPOL.

MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl