informacje i publikacje z kategorii - odpady, ochrona środowiska, ekologia|Saturday, December 15, 2018
Znajdujesz się tutaj: Home » Niezgodności i oszustwa » Kolejne nielegalne wysypisko Wrocław!

Kolejne nielegalne wysypisko Wrocław! 

nielegalne wysypisko śmieci

We Wrocławiu od dawna odbywa się proceder nielegalnego wywożenia śmieci. Ma to miejsce na prywatnych terenach przy ulicy Rokietnickie. O całym wydarzeniu wiedzą już wszystkie możliwe urzędy, co niestety nie zmieniło niczego dla sprawy. Okoliczni mieszkańcy skarżą się, że dotąd spokojna okolica jest miejscem, w którym nie ma dnia, żeby nie przejeżdżały ulicami ciężarówki. Wszyscy twierdzą, że na teren prywatny, przy wspomnianej ulicy, ktoś zwozi sobie śmieci, co, jak słuszne, nie podoba się nikomu.

Sąsiedzi interweniują w straży miejskiej.

Sąsiedzi feralnego wysypiska śmieci interweniowali już w straży miejskiej, w urzędzie miasta i wszystkich możliwych miejscach i, jak okazało się, nie ma zgody na składowanie odpadów w tym miejscu. Interwencja ta skutkowała nakazem urzędniczym, nałożonym na firmę, polegającym na przymusie zlikwidowania wysypiska i wywiezienia zgromadzonych odpadów. Zdaniem mieszkańców nakaz ten nie jest jednak wykonywany, bowiem śmieci na terenie prywatnym przy ulicy Rokietnickiej pozostały a jedynie rozpoczął się proces przysypywania ziemią istniejącego wysypiska. Poza tym okolicznym mieszkańcom nie podoba się fakt, że ciężarówki zwożące nie tylko i nadal śmieci, ale również ziemię do przysypywania śmieci rozjeżdżają drogę.

Sprawa ma się wkrótce zakończyć.

Cała sprawa ma zakończyć się 16 kwietnia bieżącego roku, kiedy na terenie przy Rokietnickiej maja pojawić się urzędnicy, którzy sprawdzą, czy nielegalne wysypisko zostało zlikwidowane. O całej sprawie zostało także poinformowani pracownicy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz prokuratura.

Dodać należy, że rok temu poinformowano o nielegalnym składowisku odpadów na wrocławskich Złotnikach. Tam odpady zwożone są od kilku lat a, choć sprawą zajmowali się praktycznie wszyscy odpowiedni decydenci straż miejska, WIOŚ, Urząd Miasta, Urząd Marszałkowski i prokuratura, wszystko utknęło w martwym punkcie i efektów pracy nadal nie widać.

Wiadomość i grafika pochodzi ze strony TVP Info