informacje i publikacje z kategorii - odpady, ochrona środowiska, ekologia|Wednesday, December 12, 2018
Znajdujesz się tutaj: Home » Odpady komunalne » Jak w filmach Barei – poznańskie dzwony bez dziur.

Jak w filmach Barei – poznańskie dzwony bez dziur. 

f50b10f8-95b6-11e4-b9d4-0025b511229e

W Poznaniu wielkie zmiany “śmieciowe”

Od nowego roku, w Poznaniu i okolicach, zmieniły się zasady zbierania odpadów. Zmieniły się też osoby zarządzające Gospodarką Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Wiceprezydent Poznania, nie tylko – po objęciu nowego stanowiska, dowiedział się o 25 milionowym długi Związku Międzygminnego GOAP, ale również musiał rozpisać przetarg na firmę sprzątającą w aglomeracji. W wyniku przetargu wyłoniono firmy zajmujące się oczyszczaniem śmieci. Jak się okazało, wybór nie był dobry.

Takich niedorzeczności jest wiele

Należy zwrócić uwagę na jeden z wielu incydentów.
Mieszkańcy os. Oświecenia twierdzą wręcz, że wybór firmy wywożącej śmieci jest jak w filmach Barei. Śmieszna codzienność daje do myślenia. Inni zastanawiają się czy to nie pomysł na ćwiczenie tężyzny fizycznej – trzeba podnieść kosz, żeby śmieć znalazł się w jego środku. Kolejna grupa twierdzi, że zastosowane rozwiązanie jest skierowane tylko do osób inteligentnych. O co chodzi?

Mieszkańcy wspomnianego osiedla mają trudności z segregacją plastikowych butelek. Z uśmiechem, powątpiewaniem, kpiną czy niesmakiem obchodzą dookoła śliczny, nowy pojemnik, na próżno szukając dziury wsadowej. Dziury w całym? Bryła jest bowiem piękna, żółta i zakupiona za niemałą, zapewne, kwotę. Sęk w tym, że teraz, mimo wielkich chęci plastikowe śmieci mieszkańców os. Oświecenia lądują za koszem i zaczynają piętrzyć się. Podobno sytuacja ma się zmienić lada dzień. Jak zapowiada rzecznik prasowy GOAP, Walerian Ignasiak – W najbliższych dniach wszystkie nieprawidłowości związane z odbiorem odpadów będą systematycznie eliminowane. Związek będzie konsekwentnie nadzorował i kontrolował realizację zobowiązań .

Cóż. Każdy musi uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać na horyzoncie nowych koszy w słonecznie żółtym kolorze z…dziurami.

dzwon bez dziury
źródło TVN24 Poznań.