informacje i publikacje z kategorii - odpady, ochrona środowiska, ekologia|Saturday, December 15, 2018
Znajdujesz się tutaj: Home » Niezgodności i oszustwa » 8 ton niebezpiecznych odpadów.

8 ton niebezpiecznych odpadów. 

blog iodapdy

Historia niebezpiecznych odpadów w województwie kujawsko -pomorskim w miejscowości Szczuplinki ma swój dalszy ciąg. Pisaliśmy o nielegalnym wysypisku odpadów medycznych które zostało znalezione w zeszłym tygodniu na terenie prywatnej posesji.

Nielegalne wysypisko

Sprawą zajęła się policja sprawnie dokonując zatrzymania dwóch mężczyzn, mieszkańców wsi Szczuplinki. Mężczyźni, właściciel posesji oraz odpowiedzialny za wywóz odpadów właściciel firmy transportowej, zostali oskarżeni o składowanie odpadów niebezpiecznych i spowodowanie zagrożenia zdrowia i życia. Kara jaka grozi obu Panom jest zagrożona wyrokiem od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.Jak podaje agencja prasowa PAP że oprócz znalezionych w czwartek we wsi Szczuplinki 7 ton odpadów, w nocy z czwartku na piątek wykryto jeszcze tonę opadów w garażu właściciela firmy transportowej w Wąbrzeźnie. Wśród znalezionych odpadów były m.in. opatrunki, strzykawki i igły.

Działali  na własną szkodę

Dalsze ustalenia poczynione przez policję w tej sprawie pokazują nam że 47-letni właściciel firmy transportowej miał zawarte umowy z placówkami medycznymi z powiatów brodnickiego, grudziądzkiego i wąbrzeskiego na wywóz odpadów i przekazanie ich do utylizacji. Jednak zamiast do specjalistycznej firmy odpady były przewożone na plac, należący do 47-letniego mieszkańca Szczuplinek. Właściciel firmy transportowej został zatrzymany, a mężczyzna, do którego należał plac, zwolniono ze względu na stan zdrowia.

Zdarzenie z województwa pomorskiego nie jest odosobnione w naszym kraju. Totalna ignorancja przepisów gospodarki komunalnej oraz wręcz bezmyślność przedsiębiorców nie tylko kończy się źle dal nich samych ale i dla środowiska w którym żyjemy. Całe szczęście regulacje prawne są coraz ostrzejsze wobec nielegalnej gospodarki odpadami a policja działa co raz sprawniej w takich sytuacjach.